Nakon Galaxy Fold-a, Samsung radi na još dva nova dizajna fleksibilnog telefona
Fleksibilni telefoni, sa sklopivim i savitljivim ekranom kao što su Galaxy Fold, Mate X kao i slični nadolazeći uređaji od Motorole i Xiaomi-ja, izazvali su veliko interesovanje među potrošačima. U ovom tek faznom razvoju nove tehnologije, kompanije su još uvijek u potrazi za idealnim dizajnom sklopivog telefona, tako da je ovo idealno vrijeme za eksperimentisanje.
Iako je još možda prerano za procjenu potražnje pemetnih telefona sa fleksibilnim ekranima, kompanije kako vidimo žele da se na vrijeme osiguraju i postignu prednost u odnosu na konkurenciju. Prema izvorima, Samsung navodno radi na još dva nova dizajna, koji će se nadovezati sa nedavno predstavljeni Galaxy Fold, koji će se od aprila mjeseca naći u prodaji.

Jedan, od dva nova dizajna, bi trebao da bude sličan Huawei-jevom Mate X-u, koji ima jedan fleksibilni ekran, koji se savija, tj. omotava oko uređaja, dajući nam jedan veći ekran-tablet. On je dosta tanji u odnosu na Galaxy Fold, i ima dosta veći ekran kako u režimu tableta, tako i u režimu telefona.

Drugi sklopivi uređaj će biti sličan nadolazećem Motorola RAZR-u, čiji se ekran može preklopiti preko svoje unutrašnje (duže) stranice na pola, dajući nam jedan manji sekundarni ekran. Dva nova preklona uređaja bi na tržište trebala doći 2020. godine.

Pored toga što kompanija radi na dva nadolazeća preklopna telefona, oni rade i na poboljšanju izdržljivosti ekrana na Galaxy Fold-u, zbog nabora koji se pojavljuje na unutrašnjem velikom ekranu, nakon sklapanja i rasklapanja uređaja od oko 10000 puta. Razmatraju i mogućnost besplatne zamjene ekrana, međutim vidjećemo šta će se desiti nakon što se uređaj pusti u prodaju. Kako smo i rekli, Galaxy Fold će za sada biti dostupan samo na odabranom tržištu, za one ljude koji vjerovatno imaju mnogo novca da ulože na premium uređaj ove vrste.
Izvor

