Stiže nam nova “šestica” od Nokie- Nokia 6.2
Znamo da je originalna Nokia 6 stigla u januaru 2017. godine, potom njen sadašnji nasljednik Nokia 6.1, koji je došao u januaru 2018. godine, a sada kako vidimo vrijeme je i za novu verziju "šestice".
Nokia 6.2 (6 2019): 6.2-inch display with camera hole-punch, Snapdragon 632, 4/6GB RAM, 16MP Dual-rear Zeiss Camera,OZO Audio, First market China. Coming Jan end/Feb 2019.
— Nokia_Leaks (@LeaksNokia) January 10, 2019
Prema navodima @LeaksNokia, očekuje se da će novi uređaj iz HMD Global-a nositi naziv Nokia 6.2.
Neke od karakteristika nadolazećeg pametnog telefona uključuju veliki 6.2-inčni ekran, koji koristi novu Infinity-O tehnologiju, tj. izrez u obliku kruga u kojem je smješten senzor kamere. Novi dizajn ekrana će biti vrlo sličan Nokia 8.1 Plus modelu, ali sa nešto debljim okvirom. Pored ekrana, uređaj će posjedovati i dvostruku zadnju 16 megapikselnu kameru u kompletu sa Zeiss optikom, kao i OZO Audio tehnologiju.
Što se tiče unutrašnjih specifikacija, uređaj dolazi sa Qualcomm Snapdragon 632 čipsetom, zajedno sa 4GB ili 6GB RAM-a, i najmanje 64GB interne memorije. I ovaj uređaj je dio Android One programa, pa vjerujemo da će doći sa Android 9.0 Pie sistemom iz kutije.

Nokia 6.2 će vjerovatno biti objavljena krajem januara ili početkom februara, međutim, pametni telefon bi u početku trebao stići na kinesko tržište, ali se ubrzo poslije toga očekuje dostupnost u Evropi i SAD.
Izvor

