Redmi K20 postigao novi rekord na AnTuTu benčmarku
Generalni direktor Redmi Lu Weibing je zvanično potvrdio da će kompanija objaviti svog “ubicu flagšipa” – K20. Njegova glavna karakteristika će biti Snapdragon 855 čipset, a on će biti prvi telefon kompanije s ovim čipom. Danas je Weibing dao više detalja o ovom telefonu. On je objavio snimak AnTuTu rezultata uređaja, a telefon je definitivno dostojan svoj nadimka “Demon King” jer je postigao 458,754 poena.

Trenutno je najjači uređaj na benčmarku Xiaomi Mi 9 sa svojom rezultatom od 371.423 poena. Takva ogromna razlika između ova dva uređaja može značiti da K20 može doći sa novim UFS 3.0 skladištem i superiornom tehnologijom hlađenja.
K20 će imati 6,39-inčni FHD+ AMOLED ekran sa Corning Gorilla Glass 6 zaštitom i skenerom otiska prsta ekrana. Kamera za selfie od 20 megapiksela će biti postavljena na pop-ap mehanizam, ćime će se minimizirati gornji i donji okvir.
Još jedna pozitivna strana ovog telefona biće njegova 48MP glavna kamera koja će biti popraćena ultra širokim 8MP i 16MP telefoto senzorima. Sve to će se napajati baterijom od 4000 mAh sa podrškom za brzo punjenje od 27W.
Zvanični slučaj je takođe procurio sa brendom Redmi i demonskim likom povezanim sa telefonom. Telefon će dobiti u Carbon Black, Glacier Blue i Flame Red bojama. Prethodne spekulacije tvrdile su da bi K20 mogao doći kao nasljednik Pocophone F1 na nekim tržištima, ali tek ćemo vidjeti da li će to biti slučaj.



