Redmi 8 ugledan uživo – izgleda odlično
Nakon što je prošao kroz TENAA certifikaciju, koja je otkrila njegove ključne specifikacije, Redmi 8 primjećen je na slikama uživo. Ove fotografije nisu samo otkrile dizajn, već su potvrdile i Qualcomm 439 čipset, kao i MIUI 9.7.11 povrh Android 9 Pie sistema.
Sa prednje strane, Redmi 8 će imati 6,21 inčni HD+ LCD ekran sa izrezom u obliku kapljice vode. Unutar izreza nalaziće se 8MP selfi kamera. Donja ivica je malo debela, a na njoj se nalazi znak Redmi. Na poleđini se nalazi vertikalno postavljena postavka dvostruke kamere sa senzorima od 12MP i 8MP. Takođe, tu je i skener otiska prsta. Čini se da je kućište izrađeno od polikarbonata i ima reflektujuće crvene nijanse.

Što se tiče memorije, telefon će imati 4GB RAM-a i 64GB proširivog prostora za skladištenje. Napajaće ga baterija od 5000 mAh. Redmi 8 će uskoro biti najavljen na događaju koji će se vjerovatno održati u septembru.
Takođe, potpredsjednik Redmi-ja Lu Weibing je potvrdiotestira i nadolazeći Redmi Note 8. Telefon će imati veću bateriju i veći odnos ekrana i tijela telefona u odnosu na Redmi Note 7. Pogledajte fotografije u galeriji ispod.






