• Srijeda, 26 Novembra, 2025

Nokia 7.2 pocurio dizajn poleđine telefona

Ovog mjeseca vidjeli smo nekoliko curenja o nadolazećem modelu Nokia 7.2. Posljednje curenje dolazi od Joachima Kussa, šefa komunikacije Zeiss grupe. Njegova kompanija sarađuje s Nokijom u razvoju kamera modula.

Nakon brifinga za predstavnike medija, on je objavio tvit u kome je izrazio uzbuđenje zbog trenutnog stanja mobilne fotografije i videografije. U tvitu, podijelio je i jednu sliku, ali pošto ju je naknadno uklonio, vjerujemo da je nije želio ni podijeliti. Svejedno, slika je ipak pronađena, a neko ju je uspio preuzeti i zatim ponovo podijeliti.

Slika potvrđuje glasine da će Nokia 7.2 imati trostruku postavku glavne kamere. U postavci će se nalaziti 48MP glavni senzor, ultraširokougaona kamera i senzor za očitavanje dubine polja za portretne fotografije. Prsten oko kamere je izdignut, pa će zbog toga biti vrlo lako naći i koristiti skener otiska prsta na poleđini.

Očekuje se da će Nokia 7.2 biti predstavljena tokom IFA sljedećeg mjeseca, zajedno s modelom Nokia 6.2. Nokiu 7.2 pokretaće Snapdragon 710 čipset i 6GB RAM-a. Vjerovatno ćemo imati 6,2-inčni ekran s FHD+ rezolucijom i baterijom kapaciteta 3.500 mAh.

 

Izvor